fbpx
Neden Amerikan Kültür'ü Seçmelisiniz<span class="dot">?</span>

Neden Amerikan Kültür'ü Seçmelisiniz?

Antakya’daki dil eğitim kurumlarımız, uygulanan yüksek kalite standartları çerçevesinde; 2011 Yılı Avrupa Birliği Kalite Ödülünü almaya hak kazanmıştır. Ayrıca 2010-2011-2012 Yıllarında üç yıl üst üste, Tüketici Kalite Ödülleri kurumlarımız tarafından alınmıştır. Bu yönleriyle Türkiye’de ve Antakya’da öne çıkan ilk ve tek dil okuludur. Amerikan Kültür Yabancı Dil Kurslarında uygulanan Avrupa Dil Portfolyosu, Avrupa Konseyi tarafından akredite edilmiştir ve bu uygulamayı sunan Türkiye’deki ilk ve tek eğitim sistemidir.

Kurumlarımızın tamamında modern eğitim & öğretim teknikleri kullanılmaktadır. Ayrıca Türkiye’de sadece kurumumuz tarafından verilen Avrupa Dil Portfolyosu (2012.R006 no’lu Avrupa Birliği kararı ile tüm Avrupa’da geçerlidir) ile öğrenciler, yurtdışında ve Türkiye’de uzun yıllar kullanabilecekleri bir sertifika almaya hak kazanırlar.

Ayrıca tüm kurumlarımızda verilen sertifikalarımız, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu’nun 25.01.2013 tarihinde 61993 no’lu kararı ile geçerlidir.

Anktakya Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları; İngilizce ve diğer dilleri  uluslararası eğitim standartlarına sadık kalarak, kaliteden ödün vermeden, öğrencilerine mümkün olan en kısa sürede ve kalıcı olarak öğretmeyi kendine görev bilmiştir. Bu amacı gerçekleştirmek ve öğrencilerin sonsuz güvenini kazanabilmek için aşağıdaki ilkeleri değişmez olarak kabul etmiştir.

Antakya’daki tüm Amerikan Kültür kurumlarında aşağıdaki hususlar göz önünde bulundurularak eğitimler sürdürülmektedir :

 • Eğitim programları Avrupa Dil Portfolyosuna uygun olarak verilmektedir. Böylece öğrenciler Avrupa Standartlarında eğitim almaktadırlar. Yalnızca gramer (dil bilgisi) merkezli değil, aynı zamanda derslerde öğrendiklerini kullanabilen. bireyler mezun etmeyi hedefler,
 • Eğitim programlarımız uluslararası standartlara uygun olarak devam etmektedir.
 • Çağın teknolojik gelişimlerine uygun yüksek kalitede ders kitap, materyal ve dokümanları öğrencilere ücretsiz sağlanmaktadır.
 • Öğrenciler, yapılan online veya yüzyüze seviye tespit sınavları ile ait oldukları ve en çok verim alabilecekleri sınıflara yerleştirilir,

 • Kurumlarımız yüzde yüz öğrenme garantisi sunar,
 • Öğrenciler tüm İngilizce eğitimi boyunca ücretsiz sosyal aktivitelere katılabilirler,
 • Bilgisayar ortamında veya mobil aplikasyonlar yardımı ile , İngilizce gelişimini amaçlayan çalışmaların yapılabileceği site üyeliği ücretsiz olarak verilir. (mykelime.com)
 • Öğrencilerin, kaçırdıkları veya anlamadıkları dersleri telafi edebilecekleri ÜCRETSİZ ve SINIRSIZ telafi dersleri organize edilmektedir.

         EĞİTİM KADROMUZ

 • Eğitimler sadece anadili İngilizce olan, alanlarında uzman, diplomalı ve sertifikalı yabancı eğitimciler ile deneyimli Türk Eğitmenler tarafından verilir,
 • Eğitim kadromuz, İngilizce öğretmenliği alanında edindikleri deneyimi eğitim teknolojileriyle bütünleştiren tecrübeli bir ekipten oluşmaktadır.             VİZYONUMUZ

  • Antakya Amerikan Kültür Dil Okulları’nın vizyonu, sahip olduğu uzman eğitim kadrosuyla, çağın gereklilikleri ve teknolojiyle şekillenen yeni dil öğretim yöntemlerinden yararlanarak, öğrenci memnuniyeti yüksek lider bir eğitim kurumu olarak eğitim & öğretim hayatına devam etmektir.

             MİSYONUMUZ

 • Kaliteli ve yüksek standartta eğitim vermenin yanı sıra, sahip olduğumuz en önemli özelliklerden birisi olan Avrupa Dil Portfolyosu kriterlerine uygun hizmet vermek en önemli misyonlarımız arasında yer almaktadır.

Eğitim süreklidir ve ciddiyet ister.

Gramer (dil bilgisi)  eğitiminin yanında ‘’KONUŞMA ODAKLI’’ bir dil eğitimi vermek ve bunu bilimsel eğitim &öğretim metodlarıyla zenginleştirmek önemlidir.